Прем’єра спільного проекту НЛО TV та ZIK - документальної стрічки «Крути. 100 років битви»

Дивіться стрічку «Крути. 100 років битви» на телеканалі НЛО TV 29 cічня о 21:00, і 30 січня о 21:00 на телеканалі ZIK.

Фільм приурочено до сотої річниці проголошення незалежності та трагічної і водночас героїчної Битви під Крутами.

Сюжет документальної стрічки з елементами реконструкції побудовано навколо трьох молодих хлопців, котрі до цього не тримали зброї в руках, але вирушили на вирішальний для країни бій, який закінчиться по-різному для кожного з них. Через 100 років випливають досі не відомі факти про подвиг під Крутами та відповідь на головне питання – що змусило юнаків з усіх усюд і зовсім різних прошарків йти добровольцями воювати за Україну?

«Крути. 100 років битви» допоможе дізнатися більше про юнаків, які добровільно пішли у бій: звідки вони родом, як їх виховували батьки і як склалася доля тих, хто вижив. Чому навіть дата, яку усі відзначають, не є правдивою? Чим були Крути – зрадою чи перемогою?

Іван Букрєєв, директор телеканалу НЛО TV: «Ми не випадково показуємо стрічку «Крути. 100 років битви» на молодіжному розважальному телеканалі. Адже НЛО TV не тільки про гумор, розваги й «відключення мозку». Ми також прагнемо розповідати нашим глядачам (а це здебільшого молоді люди у віці 14-25) про важливі події в нашій історії зрозумілою для них мовою, без стислих канцеляризмів підручників з історії, легенд та міфів. Важливо, щоб молодь знала і, що набагато важливіше, розуміла власну історію. Треба пам’ятати, що за безсумнівним героїзмом одних у історії часто ховається зрада та боягузтво інших.

Очікуємо, що новий спільний проект з телеканалом ZIK буде так само близьким для нашої аудиторії, як і цикл «Шлях до незалежності очами молоді різних поколінь», що ми зробили у 2016 році».

Вахтанг Кіпіані, головний редактор інтернет-видання «Історична правда», однойменного тележурналу на каналі ZIK, засновник музею-архіву преси, продюсер та ідейний натхненник фільму: «Я думаю, що зараз час вчитися на чужих уроках. Молодь, бачачи своїх однолітків сто років тому, може допомогти Україні не програти і зробити те, що не вдалося століття тому. І Крути – це один із таких моментів, коли не можна бути байдужим до уроків історії».

Ольга Мовчан, авторка сценарію: «Ми хотіли більше розповісти про тих, хто брав участь у бою, щоб допомогти глядачам зрозуміти, що штовхнуло молодих людей з різних кінців країни на захист столиці сто років тому. Про бій під Крутами під час СРСР не говорили нічого, а потім навпаки – з’явилося багато міфів навколо тих подій. Ми намагалися з’ясувати і показати, як усе було насправді».

Знімальній групі проекту вдалося розшукати нащадків Крутян, які і через сто років, тюрми і переслідування змогли зберегти про них пам’ять. Родом з Кропивницького, Києва та Львівщини, різного віку та з різними біографіями. Журналістам навіть вдалося знайти онуку лікаря, який першим у світі здійснив пересадку органу людині. Виявляється, він перед тим воював під Крутами.

Кiлькiсть переглядiв: 62